Elektrokola: Nějaké tajemství, které vám musím sdělit.

Electric bikes: Some secret I need to let you know.

Globální potenciál elektrokol

Hoverboardy, skateboardy, skútry, motorky, mopedy, jednokolky, tříkolky, co si jen vzpomenete, jezdili jsme na tom. Ale jsem tu, abych vám řekl, proč si myslím, že elektrokola jsou víc než jen zábavný technologický výstřelek. Myslím, že by mohly být budoucností dopravy. Ale to znamená, že je toho hodně a vy se nechcete nechat zmást.

Zde je několik věcí, které potřebujete vědět o elektrokolech. Elektrokola nejsou nová. Existují desítky let. A pokud žijete v Číně nebo v Evropě, je dobré se vsadit, že elektrokola jsou pro vás již způsobem života.

Například v Evropě elektrokola dlouho pomáhají starším dospělým udržet si nezávislost a právě teď vybuchují mladším jezdcům. Ale v USA jsou elektrokola stále poměrně málo. Ve srovnání se zeměmi, které jsou pro cyklisty přívětivější, jako je Nizozemsko. Prodej elektrokol v Nizozemsku je více prodávaný než běžná kola. Celkově odborníci předpovídají, že tržby dosáhnou do roku 2025 ve světě 23,8 miliardy dolarů.

Základní téma o elektrokole

Elektrokolo vám ušetří energii

Než pochopíme, proč jsou elektrokola budoucností dopravy, promluvme si o základních věcech. Obecně řečeno, elektrokola jsou jízdní kola s akumulátorem napájeným asistentem, který se aktivuje, když šlapete nebo používáte plyn. Sešlápnutím pedálu se aktivuje malý motorek, který vám dá impuls. Takže když šlapete do kopce nebo křižujete nerovným terénem, ​​nemusíte se zapotit. Otočení plynu dělá totéž, ale bez šlapání.

Různé typy motorů pro ebike

Existují dva typy motorů. Jedním z nich je střední pohon, který je umístěn uprostřed elektrokola, obvykle mezi dvěma pedály. A pak je tu motor náboje, který je umístěn uprostřed buď předního nebo zadního kola. Oba typy motorů mají svá pro a proti. Nábojové pohony jsou tu odjakživa a bývají levnější a univerzálnější.

Jsou to vynikající motory pro každého, kdo potřebuje spolehlivé elektrokolo pro dlouhé a ploché dojíždění. Středové pohony jsou obvykle menší a lehčí a umožňují větší točivý moment než pohony nábojů, takže dobře fungují a jsou vhodné pro kopcovité oblasti a použití v terénu. Jejich středová poloha na kole také vytváří vyváženější jízdu.

Nejlepší elektrokolo, nejlepší výkon.

A výměna pneumatiky na motocyklu se středním pohonem je obvykle menší bolest v zadku. Elektrokola také obvykle používají různé typy senzorů k určení, jak nejlépe rozdělit výkon. Existují dva typy, snímače točivého momentu a snímače kadence. Senzory točivého momentu regulují motor podle toho, jak silně tlačíte na pedály, zatímco senzory kadence budou pracovat podle toho, jak rychle šlapete.

Dobrá kola používají snímače točivého momentu, zatímco low-endy mají pouze kadenci a mnoho kol používá obojí. Vřele doporučuji si oba typy motorů před koupí elektrokola vyzkoušet, abyste zjistili, který je pro vás nejlepší.

Omezení pro elektrokola v různých oblastech

Omezený motor pro elektrokola

Přemýšlejte o tom, jak plánujete kolo používat. Dojíždění, off-road, turistika? Lepší značky elektrokol obvykle odpovídají vhodnému umístění motoru s typem kola, které prodávají.

Většina horských kol se dodává s motory střední třídy a většina kol pro dojíždění je založena na rozbočovačích. Nyní pojďme mluvit o síle. Výrobci často nabízejí jmenovité hodnoty výkonu z různých důvodů.

Až do nedávné doby byly jmenovité výkony pro cyklistické společnosti způsob, jak tančit kolem přísných evropských dovozních zákonů, které zakazovaly cokoliv silnějšího než 250 wattů.

Ale nyní umožňují prodej kol s mnohem výkonnějšími motory, což je dobré, protože to umožňuje, aby byla kola považována za životaschopnou alternativu k automobilům.

Přesto může být hodnocení výkonu docela subjektivní a pravděpodobně vám projde jejich ignorováním.

Různé jízdní režimy pro elektrokola

Dobře, pojďme si promluvit o třídách. V USA existují tři třídy elektrokol

Třída jedna je pedál, který pomáhá bez použití plynu.

Třída dvě je plynová a asistovaná, ale s maximální rychlostí 20 mil za hodinu.

Ve třídě tři je to pouze asistenční pedál, bez plynu, ale s maximální rychlostí 28 mil za hodinu.

V Evropě mají pouze dvě třídy.

První třída, která je zdaleka nejoblíbenější, má maximální rychlost 25 kilometrů za hodinu bez nutnosti použití přilby.

Třída dvě je 1 000 wattů plus motory schopné jet 45 kilometrů za hodinu, vyžadují helmu a nelze s nimi jezdit po cyklostezkách. Dobře, slíbil jsem, že vysvětlím, proč si myslím, že elektrokola jsou budoucností dopravy.

Tak jdeme na to. Za prvé, snižuje bariéru pro jízdu na kole. Takže pokud jste starší nebo je pro vás těžké jezdit na kole, snižuje to bariéru a je snazší ospravedlnit, že nasednete na kolo a jedete. Pokud víte, že se dostanete tam, kam chcete, aniž byste se zpotili a vystresovali, je pravděpodobnější, že zahodíte auto nebo smažete aplikaci Uber.

Elektrokolo by se dalo využít i k podnikání.

A podívejte se, pokud se obáváte, že elektrokola vám z cyklistiky uberou veškerou zábavu, mýlíte se. Učiní naše města obyvatelnější a pomohou odstranit dopravní zácpy. Takže jak jsou naše města stále přetíženější, některé společnosti se obracejí na elektrokola, aby zajistily své dodávky.

Elektrokola používají v některých městech pracovníci rozvozu jídla. UPS používá elektrická nákladní kola. Německá doručovací společnost DPD bude používat tyto roztomile vypadající mini náklaďáky. To jsou přestrojená elektrokola. Elektrokola mění způsob, jakým podniky podnikají. Ale co je důležitější, když jste se dostali do kanceláře super rychle, mnohem rychleji, než kdybyste jeli metrem, a nebyli jste po příjezdu zpocení a vystresovaní.

užijte si toto nejlepší elektrické kolo

Vnímáme je spíše jako rekreaci než jako dopravu. https://youtu.be/kBKdTtNMz2w Naše ulice jsou určeny pro auta a chodci a cyklisté jsou jen dodatečný nápad. Elektrokola ale mohou otevřít celý svět, zejména lidem s různými schopnostmi. Hele, nevyřeší všechno, ale můžu ti zaručit, že jakmile začneš jezdit, už nebudeš chtít přestat. Zde doporučuji náš nový model-T26, je docela úžasný. Vhodné nejen pro dojíždění, ale i do každého terénu. https://www.coswheel.com/emtb-t26

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published