Rowery elektryczne: pewien sekret, o którym muszę ci powiedzieć.

Electric bikes: Some secret I need to let you know.

Globalny potencjał e-roweru

Hoverboardy, deskorolki, skutery, motocykle, motorowery, monocykle, trójkołowce, co tylko chcesz, jeździliśmy na nich. Ale jestem tutaj, aby powiedzieć Ci, dlaczego uważam, że rowery elektryczne to coś więcej niż zabawna technologiczna moda. Myślę, że mogą być przyszłością transportu. Ale to powiedziawszy, jest tam wiele i nie chcesz dać się oszukać.

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o e-rowerach. Rowery elektryczne nie są nowością. Istnieją od dziesięcioleci. A jeśli mieszkasz w Chinach lub Europie, możesz założyć, że rowery elektryczne to już dla Ciebie sposób na życie.

Na przykład w Europie e-rowery od dawna pomagają starszym dorosłym zachować niezależność, a teraz wysadzają w powietrze młodszych rowerzystów. Ale w USA e-rowery są nadal dość niszowe. W porównaniu z krajami bardziej przyjaznymi dla rowerzystów, takimi jak Holandia. Sprzedaż rowerów elektrycznych w Holandii jest większa niż zwykłych rowerów. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci przewidują, że do 2025 roku sprzedaż na świecie osiągnie 23,8 miliarda dolarów.

Podstawowy temat dotyczący e-roweru

E-rower pozwoli Ci zaoszczędzić energię

Zanim zrozumiemy, dlaczego rowery elektryczne to przyszłość transportu, porozmawiajmy o podstawach. Ogólnie rzecz biorąc, e-rowery to rowery ze wspomaganiem zasilanym z akumulatora, które włącza się, gdy pedałujesz lub używasz przepustnicy. Naciśnięcie pedału uruchamia mały silniczek, który zapewnia przyspieszenie. Więc kiedy pędzisz pod górę lub jedziesz po nierównym terenie, nie musisz się pocić. Przekręcenie przepustnicy robi to samo, ale bez pedałowania.

Różne rodzaje silników do ebike

Istnieją dwa rodzaje silników. Jednym z nich jest środkowy napęd, który znajduje się pośrodku roweru elektrycznego, zwykle między dwoma pedałami. Jest też silnik w piaście, który znajduje się pośrodku przedniego lub tylnego koła. Istnieją zalety i wady obu typów silników. Dyski piasty istnieją od zawsze i wydają się być tańsze i bardziej wszechstronne. 

To doskonałe silniki dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego e-roweru na długie, najbardziej płaskie dojazdy. Napędy środkowe są zwykle mniejsze i lżejsze i mogą pozwalać na większy moment obrotowy niż napędy w piaście, dzięki czemu dobrze się sprawdzają, nadają się na tereny pagórkowate i do jazdy w terenie. Ich centralne położenie na rowerze zapewnia również bardziej zrównoważoną jazdę.

Best electric bike, best power.

A zmiana opony w rowerze z średnim napędem jest zwykle mniej upierdliwa. Rowery elektryczne mają też tendencję do używania różnych typów czujników do określania, jak najlepiej rozdysponować moc. Istnieją dwa rodzaje czujników momentu obrotowego i czujników kadencji. Czujniki momentu obrotowego regulują pracę silnika na podstawie tego, jak mocno naciskasz pedały, a czujniki kadencji będą działać na podstawie tego, jak szybko pedałujesz.

Dobre motocykle używają czujników momentu obrotowego, podczas gdy low-endery mają tylko kadencję, a wiele motocykli używa obu. Zdecydowanie polecam przetestowanie obu typów silników przed zakupem e-roweru, aby zobaczyć, który jest dla Ciebie najlepszy.

Ograniczenia dotyczące rowerów elektrycznych w różnych obszarach

Ograniczony silnik do e-roweru

Pomyśl o tym, jak planujesz korzystać z roweru. Dojazdy do pracy, jazda terenowa, wycieczki? Lepsze marki rowerów elektrycznych zwykle dopasowują odpowiednie umiejscowienie silnika do typu sprzedawanego roweru.

Większość rowerów górskich jest wyposażona w silniki średniej klasy, a większość rowerów dojeżdżających do pracy jest oparta na piaście. Porozmawiajmy teraz o mocy. Producenci często oferują moc znamionową z różnych powodów.

Do niedawna moc znamionowa była dla firm rowerowych sposobem na ominięcie surowych europejskich przepisów importowych, które zabraniały stosowania mocy większej niż 250 watów.

Ale teraz pozwalają na sprzedaż motocykli ze znacznie mocniejszymi silnikami, co jest dobre, ponieważ pozwala postrzegać rowery jako realną alternatywę dla samochodów.

Mimo to oceny mocy mogą być dość subiektywne i prawdopodobnie można je zignorować.

Różne tryby jazdy dla e-roweru

Dobra, porozmawiajmy o lekcjach. W USA istnieją trzy klasy e-rowerów.

Klasa pierwsza to pedał do wspomagania bez przepustnicy.

Klasa druga to przepustnica i wspomaganie, ale maksymalna prędkość wynosi 20 mil na godzinę.

W klasie trzeciej jest to tylko wspomaganie pedałowania, bez przepustnicy, ale z maksymalną prędkością 28 mil na godzinę.

W Europie mają tylko dwie klasy.

Klasa pierwsza, która jest zdecydowanie najpopularniejsza, ma maksymalną prędkość 25 kilometrów na godzinę bez wymaganego kasku.

Klasa druga to silniki o mocy 1000 W plus, które mogą jechać z prędkością 45 kilometrów na godzinę, wymagają kasku i nie można nimi jeździć po ścieżkach rowerowych. Dobrze, obiecałem wyjaśnić, dlaczego uważam, że rowery elektryczne to przyszłość transportu.

Więc zaczynamy. Po pierwsze, obniża barierę dla jazdy na rowerze. Więc jeśli jesteś osobą starszą lub masz trudności z jazdą na rowerze, obniża to barierę i łatwiej jest uzasadnić wsiadanie na rower i po prostu jazdę. Bardziej prawdopodobne jest, że porzucisz samochód lub usuniesz aplikację Uber, jeśli wiesz, że dotrzesz tam, gdzie chcesz, bez pocenia się i stresu. 

Rower elektryczny może być również używany w celach biznesowych.

I spójrz, jeśli martwisz się, że rowery elektryczne odbierają całą radość z jazdy na rowerze, to się mylisz. Sprawią, że nasze miasta staną się bardziej przyjazne dla życia i pomogą rozładować korki. Ponieważ nasze miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, niektóre firmy korzystają z rowerów elektrycznych do realizacji dostaw.

E-rowery są używane przez pracowników dostarczających jedzenie w niektórych miastach. UPS korzysta z elektrycznych rowerów towarowych. Niemiecka firma kurierska DPD będzie używać tych uroczo wyglądających miniciężarówek. To są e-rowery w przebraniu. Rowery elektryczne zmieniają sposób prowadzenia działalności przez firmy. Ale co ważniejsze, kiedy dotarłeś do biura bardzo szybko, o wiele szybciej niż gdybyś jechał metrem, i nie byłeś spocony, zestresowany bałaganem po przybyciu.

enjoy this best electric bike

Postrzegamy je bardziej jako rekreację niż transport. https://youtu.be/kBKdTtNMz2w Nasze ulice są przeznaczone dla samochodów, a piesi i rowerzyści to tylko dodatek. Ale rowery elektryczne mogą otworzyć cały świat, szczególnie dla osób o różnych umiejętnościach. Słuchaj, nie rozwiążą wszystkiego, ale mogę zagwarantować, że gdy zaczniesz jeździć, nie będziesz chciał przestać. Tutaj polecam nasz nowy model-T26, jest całkiem niesamowity. Nadaje się nie tylko do dojazdów do pracy, ale także w terenie. https://www.coswheel.com/emtb-t26

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published